+90 (212) 512 09 72
Kurumsal

Değerli madenler ve taşlar alanında faaliyet gösteren Kameroğlu Şirketi, ürünlerini 13 ülkeye ihraç etmektedir. Kameroğlu, Türkiye çapında gerçekleştirdiği yatırımlarla yüzlerce kişiye istihdam olanağı ve ülkesine büyük bir iş potansiyeli sağlamaktadır.

1969 yılı Mart ayında başlangıçta perakendeci mağazası ile kuyumculuğa başlayan Kameroğlu bugün EKOL Kuyumculuk markası ile üretim yapmaktadır.

Kameroğlu, Türkiye'nin coğrafi ve ekonomik yapısı gereği iki bölge müdürlüğü ve iki satış şubesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirket, Ekol Kuyumculuk markalı ürünlerle Türkiye'nin her köşesinde yaklaşık 1500 aktif yetkili satıcı ile satış ve satış sonrası servis hizmeti sunmaktadır.

Tüm bu yatırımlar, kendi tasarımlarını üreten Kameroğlu’nun, dünya insanı için dünya kalitesinde üretim yaptığının simgesidir.

- Kuyumculuk sektöründe önemli bir yere sahip olan Kameroğlu’nun başarı öyküsünün temelleri, 1969’lu yılların başında Zonguldak Ereğli’de atılmıştır.

- Kadir Kameroğlu, ilk ticari kimliğini 1969 yılında, şahıs firması olarak almıştır. Şirket daha sonra 1993 yılında Kameroğlu Kuyumculuk San ve Tic. A.Ş. olarak tescil edilmiştir.

- Kameroğlu üretim kapasitesi, ihracatı, kullanışlı ve benzersiz tasarımları ile bugün Türk kuyumculuk sektörünün en köklü kuruluşlarından biridir.

- 2002 yılına kadar altın üretimi ve satışı ile büyümeyi sürdüren Kameroğlu Grubu bu seneden itibaren pırlantalı ürünler alanında da faaliyet göstermeye başlamış ve 2007 yılında da Capacity alışveriş merkezinin içindeki Ekol Kuyumculuk mağazasını faaliyete geçirmiştir.

-Türkiyenin köklü kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Kameroğlu Grubu, 1994 yılından itibaren inşaat alanında da faaliyet göstermiştir.